Bohumínští gymnazisté Z vlastní píle – Ex Privata Industria

Více jak dvacet studentů Gymnázia Františka Živného v Bohumíně vystavuje v Salonu Maryška. Jejich práce spojuje latinský citát „Ex Privata Industria – Z vlastní píle“. Výstava je v Salonu k vidění do 20. listopadu vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.

Škola pořádá výstavu jednou za dva až tři roky, současná je už pátou v pořadí. Mládež pokaždé překvapí talentem. „Zatímco minulé výstavy jsme tematicky zaměřili, tentokrát jsme nechali žákům volnou ruku. Díky tomu se objevují různé techniky, náměty a nápady. Někteří vsadili na optimistické pojetí, jiní do svých prací promítli tajemno, další sáhli po moderním umění,“ říká kurátorka výstavy a učitelka Jana Kaňoková z Gymnázia Františka Živného v Bohumíně.

„Z vlastí píle – Ex Privata Industria“ nabízí umění od obrazů na plátně, přes kresby, dřevořezby až po fotografie pořízené dronem. Středoškoláci tvořili v hodinách výtvarné výchovy a někteří taky doma. Výstava v Salonu Maryška probíhá pod záštitou tamního volnočasového Klubu U Létající ryby, který podporuje mladou generaci.

zdorj: mesto-bohumin.cz