Týden knihoven v Bohumíně

Říjnový Týden knihoven přináší po celé republice řadu zajímavých akcí, Bohumín nevyjímaje. V pondělí 1. října startuje upomínková amnestie, část čtenářů bude v knihovně nocovat a nově příchozí si vyřídí průkazku se slevou.

Od pondělí 1. října do soboty 6. října platí na všech pobočkách bohumínské městské knihovny upomínková amnestie. „Čtenáři, kterým již naběhla upomínka v jakékoliv výši, budou mít možnost vrátit knihy, aniž by museli upomínku uhradit,“ připomněla Magdaléna Fedorowiczová, vedoucí knihovny K3.

Týden knihoven nabídne taky slevu, a to 50 procent na roční registraci do knihovny K3, tedy dospělý a rodina si registraci pořídí za 55 korun, dítě za 25 korun, student s platnou kartou ISIC za 45 korun.

„Na dospělém oddělení knihovny v Novém Bohumíně budou k prodeji vyřazené knížky a zdarma k rozebrání starší časopisy, které už jsme vyřadili z nabídky,“ zmínila Fedorowiczová a dodala, že vybraní čtenáři z dětského oddělení a Teen zóny se mohou v závěru týdne těšit na nocování mezi regály s knížkami.
zdroj: mesto-bohumin.cz