Stezky poznání Ezo-Festival

  Kdy: 10.11.2018,9:00
  Kde: Bohumín
  Místo konání: Kinosál K3 Bohumín
  Kategorie: Ostatní

  Vstupné: Sobota 10.11.2018 od 9 hod., foyer a kino K3 Bohumín, vstupné celodenní 190 Kč, jednotlivé přednášky 50 Kč.

  PROGRAM:

  9.30 – 11.00 Marek Ščotka SYMBOLIKA ZAD A PÁTEŘE (přednáška)

  11.15 – 12.45 Jana Fedorčák van Coppenolle JAK NA PODVĚDOMÉ PROGRAMY (přednáška)

  13.00  – 14.15 MUDr. Michal Raszka, PhD. – ZDRAVOTNÍ ASPEKTY JÓGY (přednáška)

  14.25 – 16.25 Libuše Bělousová – DUŠEVNÍ PŘÍČINY CHOROB (přednáška)

  16.30 – 17.30 Daniel Plecháček (Muzikohraní) – Harmonizace hlasem – workshop alikvotního zpěvu

  SYMBOLIKA ZAD A PÁTEŘE (přednáška)

  Marek Ščotkaosobní a rodinný terapeut, etikoterapeut, průvodce vědomými změnami v životě, vztazích, zdraví, výchově a podnikání.

  Naše tělo je dokonalým strojem pro plnotučný vášnivý život na této planetě. Dodnes v sobě ukrývá mnohá neobjevená tajemství, nad kterými žasnou jak duchovní mudrcové, tak i vědecká obec. Jedním z těchto tajemství je také psychosomatika, tedy procesy, jak se nám do těla otiskuje, neboli somatizuje způsob našeho myšlení, psychika a prožívání emocí. Díky některým již objeveným souvislostem vznikl systém symboliky těla, jakéhosi slovníku, který nám dovoluje z mnoha tělesných projevů, proporcí a stavů rychle vyčíst, co se děje hluboko v nitru člověka a co s tím můžeme dělat. V dnešní době nás z psychosomatiky všeobecně asi nejvíce zajímá symbolika nemocí a její souvislost se závadným způsobem myšlení a prožíváním emocí ve vlastním těle.

  Touto přednáškou vám nabízím svůj zjednodušený pohled na symboliku konkrétně zadní strany těla, na záda a páteř. Zjistíte, jaké viditelné informace se tam o člověku ukrývají, kde je hledat, jak je číst a hlavně, jak s nimi dále pracovat, aby mohlo dojít k výraznému zmírnění či úplnému odstranění bolestí, a to zcela bez prášků, náročných cvičení nebo často úplně zbytečných operací. Jak? Přece pochopením vzkazů, změnou chování a životních postojů a také odblokováním si zasekaných emocí a změnou jejich prožívání.

  Marek Ščotka se narodil v  Ostravě, dne 5. 11. 1975 ve znamení Štíra. Ascendent má také ve Štíru. Jeho životní číslo je 29 – 11- 2. Ženatý od r. 2004, otec 3 dětí. Žije se svou rodinou v Ostravě. Ve volném čase se věnuje pracím okolo domu, svým dětem, kultuře, hudbě, horám, motorce a kreativním aktivitám.

  Je známým a uznávaným odborným konzultantem, rodinným terapeutem, alternativním diagnostikem, etikoterapeutem, numerologem a masérem. Odbornou praxi zahájil v Ostravě v r. 2002

   

  JAK NA PODVĚDOMÉ PROGRAMY (přednáška)

  Jana Fedorčák van Coppenolle – terapeutka těla i duše.

  zRUŠení programů podvědomí. Nalezení našeho potenciálu. Programy – naše dávné tendence a dětské reakce. Život bez jejich omezení. Štěstí, zdraví, hojnost a lehkost je normální stav.
  Co nejkratší cesta k sobě samému.

  Jana Fedorčák van Coppenolle provází lidi MEDITACÍ i pohybem a učí, jak používat mysl i tělo k lehkosti bytí.

  www.tancimzivotem.cz

   

  ZDRAVOTNÍ ASPEKTY JÓGY (přednáška)

  MUDr. Michal Raszka, PhD – psychiatr, psychoterapeut a instruktor jógy.

  Jóga je systém učení, který se v současné době stává velmi populární. Součástí cesty jógy je zaujímání konkrétních pozic (asán). V přednášce se budeme věnovat různým zdravotním aspektům cvičení asán. Přiblížíme si jak jejich blahodárné účinky, tak reálná nebezpečí. V rámci prezentace se budu opírat o výsledky výzkumů, abychom pohledu poskytli tzv. “evidence-based” nádech, který je základem lékařského přístupu. Cílem bude poskytnout základnu pro kritické zamyšlení se nad našimi postoji vůči systému, jenž  je zobrazován povětšinou v pozitivním světle.

   

  DUŠEVNÍ PŘÍČINY CHOROB (přednáška)

  Libuše Bělousovápřednášející, lektorka.

  Seznámíme se se světovým objevem německého lékaře, fyzika a teologa Ryke Geerda Hamera, který jako první na světě prokázal úzkou souvislost našich duševních prožitků s funkcí mozku a jím řízenými orgány a tkáněmi. Pochopíme, která emoce vyvolává u mužů choroby prostaty, u žen rakovinu prsu, myomy v děloze, proč vzniká osteoporóza a problémy s pohybovým aparátem, jaký druh stresu negativně ovlivňuje funkci žlučníku a pod. Nové chápání příčin chorob a jejich dvoufázového průběhu umožňuje velmi často bezlékové řešení. Pochopíme souvislost mezi okruhy emočních stresů a jednotlivými orgány a tkáněmi. Seznámíme se s prevencí vzniku chronických chorob a se způsoby uzdravování.

   

  HARMONIZACE HLASEM – WORKSHOP ALIKVÓTNÍHO ZPĚVU

  Daniel Plecháček – muzikoterapeut, lektor, hudebník.

  Na workshopu se seznámíte s alikvotním zpěvem, který má svou tradici na Altaji, Tuvě a Mongolsku. Je to technika zpěvu, kdy současně zní zřetelně alespoň dva tóny. K základnímu tónu se pomocí modulace rezonančních prostor v ústech vědomě docílí zesílení dalšího, tzv. alikvotního tónu.
  Alikvotní tóny zní k základnímu tónu vždy harmonicky, v tzv. přirozeném ladění, proto působí jako výborný prostředek k tříbení hudebního sluchu, jako cesta k harmonizaci, meditaci a relaxaci.
  Dozvíte se, jak je možné alikvotní tóny začít zpívat a zjistíte, že je to možnost otevřená každému. Na workshopu vás čekají také dechová cvičení a inspirace pro domácí praxi
  Alikvotní zpěv nás směřuje k zastavení a naslouchání, k vědomé práci s dechem a hlasem.

  Daniel Plecháček se aktivně alikvotnímu zpěvu již několik let. Předává své zkušenosti a lektoruje workshopy, ale také alikvotně zpívá při koncertech a hudebních relaxacích. Seznámí vás s alikvotním zpěvem evropského i asijského stylu, vysvětlí a ukáže rozdíly. (jeho učitelé např.: Gendos, Altai Kai, Hosoo, Ch. Amrhain, D. Hykes, A.Neuwirthová…)

  http://www.muzikohrani.cz/