Třinec napíše třetí díl MOL Cupu

V lize to moc nejde, ale v poháru se našim borcům daří postupovat. Dnes zcela přehráli třetiligové Petřkovice a po výsledku 4:0 se mohou těšit na los 3. kola MOL Cupu, kde už nenarazí na slabšího soupeře.

Sedm zápasů bez vítězství ve druhé nejvyšší soutěži se projevilo na složení kádru. Před utkáním se probíhali po petřkovickém pažitu Pavel Tobiáš a Michal Velner, kteří odešli do ostravského klubu na hostování do konce sezóny. Za to třineckou kabinu posílili brankář Michal Bárta z Jablonce a záložník Tomáš Weber z Karviné. Do svého prvního utkání v základní sestavě A-mužstva naskočil sedmnáctiletý záložník Lukáš Cienciala.

Třetiligový soupeř moc nezlobil, v úvodu utkání se bránil pouze za cenu standardních situací, co bylo vodou na mlýn třinecké jedenáctce. První gól padl ze hry. Šimon Šumbera si zpracoval v levé části pokutového území křížný centr z pravé strany a vzápětí vystřelil. Na první pokus ještě domácí obránce stihl zareagovat a míč odrazil, ale na přesně mířenou dorážku už byl krátký i brankář Chmiel a poprvé kapituloval.

Postupem času to vypadalo, že se domácí Třinci vyrovnávají, ale na gólmana Bártu nedokázali nic kloudného vymyslet. A tak se úřadovalo na druhé straně. Ve 37. minutě se středem hřiště protančil s míčem do šestnáctky Hejný, ale jeho střelu k pravé tyči gólman Chmiel vyrazil. Úspěšný však nebyl při standardní situaci o pět minut později. Šumbera rozehrál přímý kop na přední tyč, kde si počíhal Imrich Bedecs a jedním kontaktem usměrnil balón k přední tyči – 0:2.

Bývalý třinecký útočník Ondřej Smetana poslal do druhého poločasu na hřiště Dominika Mládka. Hned v úvodu musel jednadvacetiletý záložník přihlížet nebezpečnému pokusu z kopačky novice Tomáše Webera, jenže jeho prudká rána ofoukla břevno petřkovické branky. Minutu na to spálil velmi dobrou situaci Cienciala a také dorážející Ilko, jehož pokus do odkryté brány doběhl obránce a odvrátil akci na rohový kop.

Třinečtí pálili šance, ale mrzet je to nemuselo, protože v 70. minutě Šumbera rozjel akci po levé straně, přihrál ke kraji Janošíkovi, ten odcentroval do pokutového území, kde si míč našel Tomáš Weber a polovolejem napálil balón k pravé tyči – 0:3.

Domácí si v utkání vypracovali pouze jednu gólovou příležitost. Čtvrt hodiny před koncem gólman Bárta vyrazil střelu Szotkowského z pravé strany před sebe, naštěstí dorážející Smékal z hranice vápna minul poloodkrytou bránu.

Definitivní tečku za koncem Petřkovic v letošním ročníku MOL Cupu udělali Třinečtí v 85. minutě. Ilko vypálil z třiceti metrů, brankář Chmiel vyrazil míč pouze před sebe, kde už číhal René Dedič a dorazil balón do prázdné brány.

Družina trenéra Jiřího Nečka zaslouženě zvítězila a ve třetím kole může těšit na soupeře z první nebo druhé ligy. Los rozhodne také o tom, zda se bude hrát v Třinci nebo na soupeřově stadionu.

zdroj:fotbaltrinec.cz