Vzpěrači z Bohumína se vrátili na vrchol první ligy

Byl to napínavý souboj až do poslední chvíle. Vzpěrači z Bohumína nakonec zdolali svého největšího rivala a zvítězili v letošním ročníku 1. ligy, po dvou letech se vrátili na její vrchol. Tým mužů SKV Bonatrans Bohumín je mistrem republiky.

Bohumínští vstupovali do třetího, závěrečného kola 1. ligy z druhého místa za SKV Baník Havířov. „Průběh soutěže nebyl vůbec jednoduchý ani jednoznačný, počítal se každý bod a každý kilogram,“ přiblížil zákulisí trenér Jan Gospoš.

V první skupině startovali Jakub Barteček (258 kg)a David Mahovský (275 kg), kteří odvedli dobrou práci. Ve druhé skupině Bohumín reprezentovali Petr Sedláček (294 kg) a Radoslav Tatarčík (354 kg), kteří podali naprosto špičkový výkon. V poslední skupině startovali Petr Petrov (294 kg) a Jiří Gasior (344 kg).

„Petr Petrov podal svůj nejlepší výkon v letošním roce na ligové soutěži a Jiří Gasior překonal svá osobní maxima v nadhozu a dvojboji. Součet všech uvedených výkonů znamenal pro naše závodníky zasloužené vítězství,“ shrnul Gospoš a přidal poděkování závodníkům. Bohumínské vzpěrače podporují Moravskoslezský kraj, Bonatrans Bohumín a město Bohumín.

zdroj: mesto-bohumin.cz