Policista zachránil muže, který sjel do rybníka

iluctrační foto

Karvinsko – řidič byl po nehodě vyproštěn z napůl potopeného vozidla. V sobotu dopoledne vjel třiapadesátiletý muž z Rychvaldu do rybníka, zachraňoval jej policista v civilu.

Dle dosud zjištěných informací, jel řidič vozidla Škoda Fabia po ulici Rybničná v obci Rychvald, pravděpodobně však vlivem své podnapilosti (přes tři promile v dechu) nezvládl řízení a sjel z cesty až do rybníku Skučák. Chvíli na to projížděl okolo rybníku policista po noční směně, který si všiml napůl zatopeného vozidla v rybníce, převráceného na střeše. Ihned zastavil na čerpací stanici, nacházející se kousek od místa nehody, aby obsluha přivolala složky IZS. Poté vyzval muže, který v tu dobu platil za pohonné hmoty, aby mu šel pomoci a společně běželi k zanořenému autu. Prohlídkou vozidla zachránci zjistili, že se v něm nachází bezvládné tělo muže a tak jej společnými silami vyprostili a na břehu předali přijíždějícím složkám IZS. Řidič díky tomuto včasnému zásahu svých zachránců může mluvit o štěstí, přežil.

Nyní se bude muž ze svého jednání zodpovídat, policisté mu sdělili podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tři léta odnětí svobody.

Bc. Miroslav Kolátek