Beskydský azimut zná své vítěze

V prostorách auly třineckého gymnázia dnes byli slavnostně vyhlášeni vítězové 43. ročníku Beskydského azimutu mládeže v orientačním běhu.
Beskydský azimut má v Třinci dlouholetou tradici. První ročník této populární soutěže se běžel v roce 1973 a tehdy měl asi tři stovky účastníků. Počet startujících v dalších letech rapidně stoupal a rekord zaznamenal v roce 1995, kdy se na start postavilo 5 714 běžců ze 14 základních škol – v tomto roce byl závod současně i Během Terryho Foxe. V posledních letech se Azimut pořádá jen pro žáky prvního stupně, přesto se ho účastní přes tisícovku dětí. V letošním roce se na start postavilo 1 730 dětí z 19 škol našeho regionu. Kromě všech třineckých škol nechyběli školáci z Vendryně, Nýdku, Košařisk, Karpentné, Milíkova či Bukovce.

„Třinec a sport k sobě už neodmyslitelně patří po celá desetiletí. Podporujeme rozvoj pohybových dovedností dětí a mládeže už od nejútlejšího věku a vytváříme sportovním oddílům co nejlepší podmínky pro rozvoj mladých talentů. Děkuji pořadatelům Beskydského azimutu a především paní Anně Gavendové, že tolik let věnuje svůj čas a úsilí organizaci tohoto závodu,“ uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta, který ocenil vítěze všech kategorií.

Mezi školami do 150 žáků zvítězila polská ZŠ Gustawa Przeczka z Třince, druhá skončila ZŠ Karpentná a třetí příčka patří Církevní ZŠ Třinec. V kategorii škol nad 151 žáků zvítězila ZŠ Vendryně, na druhém místě skončila ZŠ Oldřichovice a třetí místo si vybojovala ZŠ Slezská.

Více informací najdete na webových stránkách orientačního běhu http://www.obtjtz.vtrinci.cz/, fotografie ze závodu jsou k dispozici na https://his.rajce.idnes.cz/2018_BAM_Foto_J._Frydrych/

zdroj: trinecko.cz