Nejlepší svatomartinskou husu upekly studentky z Bohumína

foto: SŠ Bohumín

Další kulinářský úspěch pro středoškoláky z Bohumína. Nejlepší „Martinskou husu“ pro stejnojmennou soutěž připravily studentky oboru kuchař-číšník Lucie Palová a Henrieta Gebková. Se svým receptem postoupily do finále a pokrmem si porotu doslova získaly.

Kuchařská soutěž „Martinská husa 2018“ se ve Frenštátu pod Radhoštěm konala podeváté. Klání se skládá ze dvou částí, a to korespondenční a soutěžní. Mezi deset receptur, které postoupí do finále, se dostala také receptura studentek třetího ročníku Střední školy Bohumín. Její celý název zní: „Slavnostní pomalu pečená martinská husa s hruškou, sušenými švestkami, zelím z červené řepy, valašským zelím a bramborová netyja“.

Odborná komise vybrala tři top recepty, které jejich autoři zhotovili. Hodnotila originalitu pokrmu vycházející z tradičního pojetí, originalitu přílohy, chuť pokrmu a vzhled pokrmu. Lucie Palová a Henrieta Gebková ze Střední školy Bohumín nasbíraly 278 bodů, což je katapultovalo na první místo. „Hodnotící porota velmi oceňovala harmonickou chuť celého pokrmu a dokonalé zpracování valašské přílohy k huse, která nese název bramborová netyja,“ podotkl Karel Drápal, učitel odborného výcviku.

Slavnostní předání cen studentkám proběhne v sobotu 10. listopadu 2018 ve Frenštátu pod Radhoštěm.

zdroj: mesto-bohumin.cz