Český Těšín má dohodnutou koalici

Dnes dopoledne byla uzavřena koaliční dohoda mezi třemi vítěznými subjekty, které vzešly z komunálních voleb do zastupitelstva města Český Těšín.

Koalice ANO –Nestraníci – KDU-ČSL bude mít 16 hlasů v 27členném zastupitelstvu. Nové vedení města pak vzejde během ustanovující schůze, která proběhne na konci října.

Zástupci zmíněných tří stran našliběhem uplynulých jednání shodu v podpoře sociálních služeb, sportu a preventivních programů. Dále pak v otázcedalšího zefektivnění úřadu,otevřenosti radnice vůči občanům a v investicích a opravách stávajícího majetku.

Město čekají v nejbližší době velké projekty a investice. Mimo jiné se začala stavět Sportovní hala, dále je připraven projekt Dopravního terminálu spojujícího autobusové stanoviště a záchytné parkoviště, revitalizace ulice Nádražní, nová cyklostezka a další. Město také v roce 2020 čekají oslavy sto let od jeho vzniku.

V posledních komunálních volbách došlo k roztříštění sil v zastupitelstvu. Do 27členného orgánu samosprávy se dostalo všech devět kandidujících subjektů, což je rekordní množství. Nejvíce procentních hlasů získalo hnutí ANO 2011 – 22,26 procent, na druhém místě pak skončila KDU-ČSL s 18,16 procenty, Nestraníci získali 17,49 procent. Strana ODS – 8,41 procent, Česká pirátská strana – 7,59procent, hnutí Nezávislí – 6,9 procent, SPD – 6,66 procent, ČSSD – 6,5 procent a KSČM – 6,02 procent.

zdroj: město Český Těšín