Hasiči z Karvinska likvidovali zlomený strom v Orlové

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 19.6.2019 odpoledne v Orlové (okres Karviná), místní části Poruba, u pádu zlomeného stromu na vozidlo pro svoz tuhého komunálního odpadu. Zásah komplikoval telefonní drát, obtočený kolem větví viditelně velmi staré třešně. K bezpečnému přidržení dřeviny během ořezávání musel přijet i automobilový jeřáb.

Událost byla ohlášena na operační středisko hasičů ve středu před půl čtvrtou odpolední. Do Lipové ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Karviná, odkud dorazil automobilový jeřáb AC 40 Demag/Terex.

Hasiči nejprve ořezali volné větve třešně motorovou pilou a ruční pilou kvůli uvolnění telefonního drátu a možnosti strom bezpečně položit na zem. Druhým krokem bylo přizvednutí stromu automobilovým jeřábem nad popelářský vůz, který tak mohl bez problémů odjet z dřevěného vězení. Třetím krokem byl ořez dlouhé větve přesahující plot, podřezání zlomeného stromu a úspěšné položení stromu na zem.

zdroj: hzscr.cz