Havířov rozsvítil vánoční strom na Náměstí republiky

foto: Šárka Haratyková

V sobotu 1. 12. 2018 přišly na náměstí tisíce lidí, aby se tradičně podívaly na rozsvícení vánočního stromu na Náměstí republiky.

Celý program začal už ve 14 hodin pořadem pro děti. Čím víc se blížil čas 17. hodině, tím víc se zvyšoval počet lidí na náměstí.  Těsně před úderem páté večerní začal dav společně se zastupiteli města odpočítávat poslední vteřiny do slavnostního rozsvícení vánočníhostromu.

Po slavnostním následoval ohňostroj, který okouzlil účastníky všech generací, od nejmenších až po ty nejstarší.  Mnoho návštěvníků zůstalo i na populární kapelu Divokej Bill, který mimo jiné zahrál své známé písně jako Plakala či Malování. Ti nejotužilejší se podívali i na vystoupení umělce Josefa Laufera.

Novinkou letošního roku je vánoční strom na náměstí Moravská na Šumbarku. Tradičně v celém městě bývají tři stromy, jeden na Náměstí republiky, druhý na náměstí Nad terasou, třetí na náměstí TGM. Před rekonstrukcí náměstí TGM však strom stával na náměstí Moravská a mnoho místních apelovalo na jeho navrácení na původní místo. Město se proto rozhodlo pro kompromis, náměstí se budou každoročně střídat.

Šárka Haratyková