Havířovští policisté získali novou mobilní služebnu

Havířovští policisté slavnostně převzali novou mobilní služebnu s prvotřídním vybavením. Strážníci hodlají služebnu využívat k operativním situacím.

Pořízení karavanu, jeho přestavbu a vybavení důležitou techniku stálo Městskou policii Havířov celkem 3,3 milionů korun. Velká část však byla financována dotací z ministerstva vnitra, město zaplatilo pouze necelý necelých 900 tisíc korun. Tyto dotace byly již v minulosti využity na rozšíření kamerového systému, které bude pokračovat příští rok.

Mobilní služebna je vybavena třemi kamerami. První slouží k výpomoci při parkování a sleduje blízké okolí karavanu. Druhá monitoruje okolí služebny a třetí s otáčným rotátorem o 360° pozoruje vzdálenější cíle. Policisté požadovali nezávislost na energetických zdrojích a kvalitu zařízení. Služebna proto disponuje elektrocentrálami a je vybavena sociálním zařízením, včetně topení a klimatizační jednotky.

Novou služebnu plánují strážníci použít k prevenci, a tak s ní bude monitorovat různé městské části. Služebna by také měla sloužit jako pracoviště krizové štábu v situacích jako živelné pohromy.

Šárka Haratyková