Havířovští strážníci budou učit ženy ubránit se útoku

Městská policie Havířov opět připravuje instruktážní kurzy sebeobrany pro ženy. Do kurzů, které proběhnou v říjnu a listopadu, se mohou zájemkyně hlásit už nyní. Lekce budou probíhat v tělocvičně na ZŠ F. Hrubína v Havířově-Podlesí vždy od 17 do 19 hodin. Nezbytné je sportovní oblečení.

Cílem těchto kurzů je, aby ženy získaly potřebné vědomosti a dovednosti. “Účastnice se seznámí s hmaty a chvaty sebeobrany, s obrannými a ochrannými prostředky a se základy pravidel komunikace s útočníkem. Připravili jsme také další výuku s možností vyzkoušet si konkrétní situace.  Díky dotaci Ministerstva vnitra, kterou se nám podařilo získat v loňském roce, se účastnice kurzu učí prakticky ubránit se instruktorovi, oblečenému v ochranném obleku Red man,” slibuje Monika Krpelíková z Městské policie Havířov.
Maximální počet účastnic kurzu je 40. Kurzy sebeobrany jsou pro zájemkyně bezplatné.
Projekt je financován z tzv. Fondu bezpečnosti města.
Zájemkyně o tyto kurzy se mohou přihlásit do 1. října 2018 na tel. č. 596 410 133, skupina prevence MP Havířov – Lucie Kolenčiaková, Edita Koňaříková, e-mail prevence.mpha@havirov-city.cz.
Městská policie Havířov realizuje pro havířovské ženy instruktážní kurzy sebeobrany Ženy, naučte se bránit již od počátku roku 2011. V těchto bezplatných měsíčních kurzech bylo proškoleno již přes 570 žen.
zdroj:havirov-city.cz