Havířovští strážníci proškolili v sebeobraně další skupinu žen

Městská policie Havířov v letošním roce opět uspořádala instruktážní kurzy sebeobrany pro ženy. V úterý 23. října slavnostně zakončila v pořadí již 16. kurz další třicítka havířovských žen. Každá účastnice na konci poslední lekce obdržela speciální osvědčení, brožurku se shrnutým obsahem kurzu a drobné upomínkové předměty.

V rámci projektu  Ženy, naučte se bránit se speciálně vyškolení strážníci snaží ženám předat potřebné dovednosti a návyky z oblasti sebeobrany, které mohou využít při řešení nečekaných a nepříjemných situací.

“Účastnice se seznámily s hmaty a chvaty sebeobrany, s obrannými a ochrannými prostředky a se základy pravidel komunikace s útočníkem. Moment překvapení a použití vlastní síly si ženy v rámci kurzu mohou vyzkoušet na tzv. Red manovi – instruktorovi oblečeném v ochranném obleku. Je to asi nejoblíbenější část celého kurzu a ženy, které se zúčastnily tohoto prvního podzimního turnusu, si možnosti bouchnout si do lektora opravdu užily,” uvádí Monika Krpelíková z Městské policie Havířov. Dodává, že tento speciální oblek pro instruktory sebeobrany město získalo již v loňském roce z dotace Ministerstva vnitra ČR.

Druhý letošní kurz začíná 6. listopadu a stále je ještě možné přihlásit se na tel. č. 596 410 133, skupina prevence MP Havířov – Lucie Kolenčiaková, Edita Koňaříková, e-mail prevence.mpha@havirov-city.cz.

Městská policie Havířov realizuje pro havířovské ženy instruktážní kurzy sebeobrany již od počátku roku 2011. V těchto bezplatných měsíčních kurzech bylo proškoleno téměř 600 žen a o účast je stále velký zájem. Projekt Ženy, naučte se bránit je financován z tzv. Fondu bezpečnosti města.

zdroj: havirov-city.cz