Karvinské děti vyráží za pohybem na horském vzduchu

Karviná posílá tradičně děti z mateřinek a základních škol na ozdravné a rekondiční pobyty. Od roku 2013 se v této nabídce objevuje i možnost lyžařských kurzů v Beskydech. Zkušenost s tímto výjezdovým kurzem budou mít po skončení letošních turnusů již bezmála tři tisícovky dětí.

Tento projekt vedle města finančně podporuje i Nadace OKD. Díky této podpoře mohla být stanovena letošní spoluúčast rodičů na 800 korun za dítě a týdenní kurz. Děti se od ledna do března učí od pondělí do pátku v Bukovci lyžovat pod dohledem zkušených instruktorů, kdy možnost zapůjčení lyžařského vybavení je samozřejmostí. Po skončení lekce se děti vrací každý den domů.

V pátek je na závěr kurzu čekají před slavnostním ukončením závody, při kterých je mohou podpořit také rodiče. „Děti si zlepší fyzickou kondici a naučí se lyžovat na čerstvém vzduchu, což je v období smogových kalamit opravdu nezanedbatelné plus,“ upozorňuje primátor města Jan Wolf (ČSSD).

Horské prostředí si užijí děti nejen při lyžování, ale také v létě při rekondičních pobytech, kdy město hradí dětem s vleklými respiračními potížemi dopravu a doprovod. Pro letošní rok je na všechny tyto aktivity v rozpočtu města vyčleněno více než 1,6 mil. korun.

zdroj:karvina.cz