Srážka vozidla a kamionu na Karvinsku

ilustrační foto

Ve středu 21. listopadu v noci došlo na silnici I/67 v katastru obce Dětmarovice k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a kamionem.

Řidička (36) osobního vozidla Mercedes Benz A140 jela po silnici III. třídy ve směru ke křižovatce. Při vjíždění z vedlejší silnice, zřejmě nerespektovala dopravní značení „Dej přednost v jízdě“ a v prostoru křižovatky se střetla s právě projíždějícím kamionem s přívěsem.

Volvo narazilo do levého boku osobního vozidla, které se nárazem převrátilo na bok. Následně narazilo do svodidla a sjelo ze silničního náspu.

Šestatřicetiletá žena (PL) byla po kolizi v bezvědomí, první pomoc jí poskytovali svědkové události. Záchranáři zjistili, že utrpěla vážné poranění hlavy a mozku, její stav se jevil jako přímo život ohrožující. Byla jí poskytnuta komplexní přednemocniční neodkladná péče, včetně intubace dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Poté posádka ZZS zajistila ženě transport do ostravské Fakultní nemocnice a předala ji na oddělení urgentního příjmu.

U řidiče (CZ) nákladního vozidla bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu. Škoda na vozidlech a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 81 tisíc korun.

zdroj: policie.cz