Nové hřiště na Sosně si užijí nejen školáci

Moderní víceúčelové hřiště s veškerým potřebným zázemím dostali jako dárek do nového školního roku školáci ze ZŠ Kaštanová a sousední Církevní základní školy na Sosně. Hřiště budou moci využívat v odpoledních hodinách také zájemci z řad veřejnosti.

„Hřiště bylo rekonstruováno už s tím záměrem, že bude sloužit kromě žáků obou škol také veřejnosti. Jako rodák ze Sosny vím, že tady dlouho chyběla kvalitní sportovní plocha, kterou by mohli využívat malí i velcí ke svým sportovním a pohybovým aktivitám. Hřiště by mělo být otevřeno do večera, ale ještě pracujeme ve spolupráci s vedením školy a organizací STaRS na pravidlech. Byl bych rád, aby se lidé k hřišti chovali jako ke svému a udržovali ho tak, aby mohlo dlouho sloužit svému účelu,“ podotkl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Původní herní plocha se po kompletní rekonstrukci změnila k nepoznání. Stará rozpraskaná asfaltová plocha byla nahrazena moderním umělohmotným povrchem. Děti mají pro své sportovní a pohybové aktivity nově k dispozici kvalitní víceúčelové hřiště pro míčové hry, kde si mohou zahrát kopanou, florbal, nohejbal či streetball. Nechybí ani běžecká dráha pro běh na 60 m, pískové doskočiště pro skok do dálky a tribuna s místy k sezení. V části sportoviště najdou zájemci také odpočinkovou zónu s posilovacími stroji. Nejmenší děti se mohou vyřádit na novém dětském hřišti, kde najdou domeček se skluzavkou, lanovou prolézačku, pohyblivou kladinu, houpadlo nebo skákacího panáka. K novému hřišti vede bezbariérový chodník. Náklady na rekonstrukci si vyžádaly 8,5 milionů korun.

„Hřištěm jsme ještě neskončili. Děti ze Sosny se mohou těšit na dvě nová hřiště na ulicích Sosnová a Habrová, která budou hotová v průběhu nadcházejících týdnů, a chystáme také postupnou rekonstrukci základní školy, ale ta už bude o mnoha desítkách milionů korun,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

Přes prázdniny bylo zmodernizováno i venkovní sportoviště u ZŠ Slezská, které se po rekonstrukci rovněž změnilo na víceúčelovou sportovní plochu s kvalitní běžeckou dráhou a fotbalovou hrací plochou. „Mám velkou radost, že se podařilo najít a uvolnit finanční prostředky na rekonstrukce hřišť u ZŠ Kaštanová a ZŠ Slezská. Pevně věřím, že budou hřiště plné a stále využité a budou si ho všichni užívat ve zdraví dlouhá léta,“ dodal náměstek primátorky Radim Kozlovský.

Dodejme, že z nového hřiště se mohou radovat i žáci polské ZŠ a MŠ v Oldřichovicích, kde přibylo kromě sportovní plochy také doskočiště, výukový altán a nové herní prvky pro nejmladší děti.

zdroj:trinecko.cz