Odcizený zahradní gril vrácen majiteli

ilustrační foto

Začátkem října 2018 policie zveřejnila v tiskovém servisu odcizení zahradního grilu ze zahrady domu v Třinci. Zde pachatel vnikl na oplocený pozemek a z venkovního posezení si odnesl zahradní gril, který byl téměř nový. Majitel si ho cenil přes více jak deset tisíc korun. Po vydání této zprávy jeden z redaktorů z Třineckého hutníku oslovil Policii ČR, že předchozí den viděl v lesíku v Třinci gril, který by mohl být ten, po kterém pátráme. Redaktor se dostavil na místo, kde se gril nacházel a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Následně bylo místo ohledáno, gril zajištěn a ještě ten den byl vrácen svému majiteli, který měl opravdu radost z tak rychlé a dobré práce.

Policie ČR poděkovala panu redaktorovi, že není lhostejný ke svému okolí a že tak rychle zareagoval na zprávu, která byla zveřejněna. Díky němu odcizený gril byl navrácen do těch správných rukou.

Policisté z obvodního oddělení Třinec stále pátrá po neznámém pachateli, který tento skutek spáchal. V případě jeho dopadení mu za přečin porušování domovní svobody a přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

zdroj: policie.cz