Prázdniny v Třinci zpestří Třinecké kulturní léto

V nadcházejících týdnech bude Třinec plný energie a nabídne množství kulturních, společenských i sportovních zážitků. K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří multižánrový festival s názvem Třinecké kulturní léto.

Šňůra plná pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu startuje na náměstí Svobody v úterý 2. července v 18.00 velkou párty s kapelou Light & Love. Celý úvodní program doplní oblíbená atrakce dětí – chrlič pěny, osvěžující nabídka letních nápojů a další dobroty.

„Třinec bude i o prázdninách městem, ve kterém to žije a léto si užijí malí i velcí. Chceme všem nabídnout možnost příjemně strávit letní dny a zároveň se dobře pobavit. Věříme, že si i letos každý přijde na své,“ zve na letní akce primátorka Třince Věra Palkovská.

V rámci open air festivalu se můžete těšit na 18 letních podvečerů s rozmanitým zaměřením. Zazní hity známých místních kapel, jako je například BLAF nebo Allegro i hudebních hostů a revivalových kapel. K 30. výročí Sametové revoluce je připraven koncert Kateřiny Kosnovské, která zazpívá mimo jiné písně Marty Kubišové. Nejen pro milovníky klobouků je připravena přehlídka firmy Dantes, která svou módní show rozšířila také o dobové oblečení. Na své si přijdou maminky na mateřské dovolené, které si mohou zacvičit s kočárky při lekci fitMAMI. Nejen pro mladé je připraven LEAD Parkour, pohybové umění, jak překonávat překážky. Poprvé se letos představí agility se psy a dog dancing či přenáška o přežití ve volné přírodě.

„Na podněty návštěvníků bylo zařazeno více pohybových aktivit, do kterých se mohou lidé zapojit pod vedením zkušených lektorů. Ti jim pomohou nejen se cvičením, ale i se správnou životosprávou. Novinkou letošního programu je akce s názvem Kreativní léto – podvečer ve znamení tvoření, nápadů, originálních výrobků, ale i řadou workshopů,“ přibližuje program Michaela Szlaurová z KC Trisia.

Závěr TKL bude patřit Westernové párty, kdy nebude chybět ukázka country tance nebo práce s koltem a bičem. Všichni si budou moci vyzkoušet atrakci „rodeo býk“. Skvělou podívanou zajistí skupina Black and Brown a s kapelou DROPS se postarají o pravou westernovou zábavu.

Podrobný program najdete na stránkách www.trisia.cz a také na FB stránkách Třineckého kulturního léta https://www.facebook.com/trineckekulturnileto/ .

zdroj: trinecko.cz