Řetízky na vchodové dveře přispějí k pocitu bezpečí

Senioři starší 65 let a zdravotně znevýhodnění občané z Třince mají poslední možnost podat si žádost o bezplatnou instalaci bezpečnostního řetízku na vchodové dveře svých domovů. K montáži je připraveno ještě zhruba třicet řetízků, které čekají na své nové majitele.

Pocit bezpečí v domácím prostředí má pro seniory v dnešním světě velký význam. Proto se odbor sociálních věcí společně s Městskou policií Třinec a Policií ČR pustil do realizace projektu zacíleného právě na seniory a zdravotně znevýhodněné občany, kterým je na vstupní dveře domácností bezplatně montován bezpečnostní řetízek. V rámci projektu, který se chýlí ke svému závěru, bylo zájemcům namontováno přes 130 řetízků.

Montáž řetízků na vstupní dveře v bytech nebo rodinných domcích probíhá za přítomnosti strážníka městské policie nebo příslušníka Policie ČR, se kterým si senioři mohou popovídat o zásadách bezpečné komunikace s neznámou osobou. Přítomný strážník či policista předá seniorům rovněž informační leták s užitečnými radami a informacemi.

Zájemci si mohou formuláře žádostí vyzvednout u Bc. Haškovcové, v Klubu seniorů na ul. Husova 404 nebo v Infocentru v prostorách Knihovny Třinec na ul. Lidické. Vyplněnou žádost lze podat na podatelně magistrátu, osobně vyplnit u Bc. Haškovcové, 3. poschodí, dveře č. 351 nebo zaslat poštou. Žádost v elektronické podobě naleznete také na stránkách města pod odkazem http://www.trinecko.cz/prevence-kriminality/d-26076. V žádosti je mj. třeba uvést platné telefonní číslo, na kterém budeme žadatele informovat o termínu montáže řetízku.

Mgr. Šárka Szlaurová

zdroj: trinecko.cz