Setkání osobností k výročí města

V rámci oslav 750 let od první písemné zmínky o území Karviné se na zámku Fryštát setkaly ve středu 19. září osobnosti a potomci osobností, jejichž životy a práce jsou spjaty s historií města. Po úvodní řeči primátora Jana Wolfa (ČSSD) byl připraven krátký kulturní program, o který se postarali klavírista Jan Edvard Štrumpf a Komorní sdružení Sborového studia Permoník. Následně si hosté prohlédli ve výstavní síni zámku panelovou výstavu, která je věnována právě nejvýznamnějším lidem spojených s Karvinou. Na setkání dorazili například historička Libuše Kolková, lékař Josef Nedvěd, Eva Šeinerová ze Sborového studia Permoník, malíř a sochař Walter Taszek, hokejový trenér Miroslav Fryčer či šéf českého krasobruslení a trenér Stanislav Žídek.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo setkání uskutečnit. Setkaly se zde osobnosti, které se v normálním životě zřejmě nepotkají. Zároveň si při této příležitosti mohli společně prohlédnout výstavu věnovanou významnému jubileu města,“ říká náměstek primátora Karel Wiewiórka (KSČM).

Vystavené panely a memorabilie představují životy lidí, kteří ve městě žili, působili a významně obohacovali společenský, kulturní nebo sportovní život. Výstavu si můžete přijít do výstavní síně zámku Fryštát zdarma prohlédnout až do 23. prosince tohoto roku, vždy od úterý do neděle od 10 do 17 hodin.

zdroj:karvina.cz