Slavnostní setkání zastupitelů a hostů

Na zářijovém slavnostním setkání zastupitelů a hostů byli opět oceněni dárci krve. Město Orlová také každoročně oceňuje jednotlivce a kolektivy v různých oblastech aktivit, jako je kultura, sport, práce s dětmi a mládeží nebo zájmová činnost.

Všem dárcům krve jménem všech přítomných v sále poděkoval na pódiu starosta města Ing. Tomáš Kuča a společně s tajemníkem Městského úřadu Orlová Ing. Radomírem Matuškem jim předali ocenění.

Ocenění za přínosnou práci v oblasti kultury získalo
– Sborové a instrumentální studio Orlová
– Smíšený sbor Zaolzie při MS MZKO Orlová-Lutyně.

Talent roku
– Tamara Szentiványi a Lucie Josefi (DDM Orlová)
– Lenka Isaiášová (DDM Orlová) – Veronika Vostrái (DDM Orlová)
– a Eliška Rusková.

Významná osobnost kultury
– Ing. Jiří Oblůk, Csc.

Zájmová oblast Ocenění za přínosnou práci organizace
– Český svaz chovatelů, základní organizace Orlová-Poruba
– Základní organizace Českého zahrádkářského svazu osada č. 1, Orlová-Lutyně

Ocenění za přínosnou práci v organizaci
– Alena Šeligová (Svaz tělesně postižených, Orlová-Město)
– Věra Žilková (Základní organizace Českého zahrádkářského svazu osada č. 1 Orlová-Lutyně)
– Eva Krzywoňová (Klub seniorů Orlová) – Zdislav Kraina (MS PZKO Orlová-Poruba)

Oblast sportu
Sportovní kolektiv roku
– Družstvo žactva 8-14 let, KČT Orlová (Klub českých turistů, odbor Orlová-Lutyně)
– Dětská věková kategorie (9-12 let) Taneční klub Kmit, z.s.
– Družstvo žáků 2005-2007 CK Orlík

Sportovec roku
– Dominik Cienciala (Klub českých turistů, odbor Orlová-Lutyně)
– Jakub Kůrka (Klub českých turistů, odbor Orlová-Lutyně)
– Hana Gabzdylová (Klub českých turistů, odbor Orlová-Lutyně)
– Michal Koschny (MSK Orlová, oddíl fotbalu)
– Barbora Káňová (MSK Orlová, oddíl juda)

Trenér roku
– Tomáš Heczko (MSK Orlová, oddíl juda)

Významná osobnost orlovského sportu
– Eva Vilhelmová (Asociace TOM ČR, TOM 2607 Střelka)

Oblast volnočasových aktivit pro mládež
– Milada Ptáková (DDM Orlová)
– Bc. Adam Bura (DDM Orlová)

zdroj: mesto-orlová