Třetí titul Třinečtí hasiči nezískali

Až na 12. místě skončil čtyřčlenný tým ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Třinci – dvojnásobný mistr ČR (za sebou) – na čtvrtečním Mistrovství ČR profesionálních hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Chrudimi. Tentokrát zvítězil HZS Královéhradeckého kraje, druhý byl HZS Zlínského kraje a bronz bral HZS Pardubického kraje.

Ve vylosovaném scénáři měli Třinečtí vyprostit zraněnou osobu po nehodě dvou osobních automobilů, namáčknutých vedle sebe na silniční svodidla. O pár vteřin se vešli do 20minutového limitu k záchraně figuranta, na jehož autě ještě ležel strom, který navíc promáčkl střechu.

Třinečtí jsou dvojnásobným mistrem ČR z posledních dvou republikových šampionátů v letech 2014 a 2016. Jako jediný tým v historii soutěže vyhrál dvakrát za sebou. V posledních letech HZS Třinec pravidelně vyhrával moravskoslezské krajské soutěže ve vyprošťování.

Loni v září třinecký tým dokonce získal první místo mezi nováčkovskými týmy v kategorii Clasic (Standard) na Mistrovství světa ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, které se konalo v Rumunsku.

Šlo o disciplínu se dvěma havarovanými auty, jedním zraněným a dvacetiminutovým limitem na jeho záchranu a vyproštění. Tato disciplína se nejčastěji využívá při soutěžích ve vyprošťování v České republice. „Rozhodčí po celou dobu chválili výbornou souhru týmu, důraz na bezpečnost a přístup ke zraněnému,“ uvedl jeden ze členů českého týmu.

Celkově se v rámci všech týmů z celého světa umístil třinecký tým v kategorii STANDARD na 7. místě.
zroj: hzscz.cz