Magistrát v Třinci vyzkouší nový služební elektromobil

Nový elektromobil značky Volkswagen eGolf slouží od pátku 9. 11. 2018 ke služebním účelům zaměstnancům třineckého magistrátu. Díky projektu Elektromobilita, do něhož je Třinec zapojen od roku 2014, zapůjčila městu auto na nadcházející 4 roky společnost ČEZ. Jedná se o třetí typ auta na elektrický pohon, které pracovníci magistrátu vyzkouší.

„Elektromobil poskytnutý společností ČEZ využíváme ke služebním jízdám už několik let k naší plné spokojenosti. Dlouhodobě podporujeme čistou mobilitu a každý krok směrem k ekologii je důležitý. Třinci se hodně ulevilo po spuštění obchvatu, v městské hromadné dopravě jezdí deset elektrobusů a krok po kroku pokračujeme dál,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

Elektromobily se vyznačují nižšími provozními náklady, jsou šetrné k životnímu prostředí, neprodukují  emise a nehlučí. VW eGolf má na jedno dobití dojezd zhruba 280 km a bude stejně jako doposud určen především pro jízdy po městě, do příměstských částí a spádových obcí. Elektromobil nejčastěji využívají k místním šetřením především odbor dopravy a odbor životního prostředí a zemědělství.

V Třinci mohou řidiči elektromobilů využívat celkem čtyři veřejné dobíjecí stanice, mezi nimi i jeden stojan pro rychlé nabití. Rychlodobíjecí stanice je od letošního září k dispozici na točně autobusů MHD na Kamionce, dvě klasické dobíjecí stanice fungují na Sosně u Nemocnice Třinec a jedna u magistrátu na Jablunkovské ulici.

Aktuálně provozuje Skupina ČEZ v celé České republice 120 veřejných dobíjecích stanic. Mapa lokalit s dobíjecími stanicemi a komplexní set informací je k dispozici na www.elektromobilita.cz.

zdroj: trinecko.cz