Mikulášský jarmark vnesl do Třince adventní atmosféru

Sváteční atmosféra vládla v neděli 2. prosince na náměstí Svobody v Třinci, kde se konal tradiční Mikulášský jarmark. Voňavý punč, perníčky, adventní věnce, svíčky a další sváteční dekorace navodily pravou předvánoční náladu a přilákaly na náměstí stovky návštěvníků.

Na příchozí kromě množství stánků s dekoracemi či voňavými specialitami čekal také bohatý doprovodný program ať už venku na pódiu, nebo uvnitř kulturního domu. Zájemci se mohli projet koňským spřežením, na děti čekaly „vánoční dílničky, „Andělská“ cukrárna či „Mikulášská“ fotobudka. Mikuláše s doprovodem andělů a čertů mohly v neděli děti potkat i ve speciálním Mikulášském autobusu, který i letos pro děti přichystala společnost Arriva Morava.

Nedílnou součástí jarmarku je slavnostní rozsvícení třineckého vánočního stromu za účasti primátorky Věry Palkovské a zástupců církví. „Rozsvícení vánočního stromu předznamenává, že vánoční svátky jsou za dveřmi. Před námi je krásné období adventu, kdy bychom neměli podlehnout předvánočnímu shonu a úklidu, ale naopak bychom měli obdarovat lidi kolem sebe pěkným slovem, úsměvem a pohlazením,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Mikulášský jarmark vystřídají na náměstí Svobody už za pár dnů Třinecké adventní podvečery. Od pondělí 10. prosince si budete moci každý den od 15:00 vychutnat sváteční romantickou atmosféru, kterou dotvoří dřevěné stánky se speciálním občerstvením. Příchozí se mohou těšit i na bohatý doprovodný kulturní program, o který se postarají (nejen) místní soubory a kapely.

zdroj:trinecko.cz