Prvním třineckým miminkem je Ema

Na svět přišla přesně na Nový rok krátce před devátou hodinou ranní. Na novorozeneckém oddělení Nemocnice Třinec dnes malou Emičku Turoňovou přivítala primátorka města Věra Palkovská.

„Každoročně se na tento okamžik velmi těším. Letos jsme se prvního miminka dočkali přesně v termínu tak, jak to má být. Jednou jsme si na prvního Třinečánka museli počkat až do čtvrtého ledna,“ zavzpomínala s úsměvem primátorka a v této souvislosti připomněla, že Třinec drží prvenství z přelomu tisíciletí, kdy se zde narodilo patnáct vteřin po půlnoci první dítě nového milénia v České republice.

První třinecké miminko letošního roku se narodilo přesně v 8.55, vážilo po narození 3920 gramů, měřilo 51 cm a má se čile k světu. Doma se už na Emičku těší téměř dvouletý bráška Sebastian. „Přejeme Emě v životě jen to nejlepší a celé rodině hodně zdraví a štěstí,“ dodala Věra Palkovská

Podle informací Nemocnice Třinec se v roce 2018 narodilo v třinecké porodnici celkem 840 dětí. Převahu měli opět chlapci, kterých bylo 450, holčiček bylo 390. Mezi loňskými miminky bylo 5 párů dvojčat. „Nejmenší u nás narozená Anita vážila 1800 g, naopak největší porodní hmotnost měl Jakub 4800 g. Oproti roku 2017 jsme zaznamenali vzrůst porodnosti o 23 dětí,“ dodala manažerka marketingu a PR Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková.

zdroj: trinecko.cz