V Havířově proběhl sraz veganských aktivistů

veganství a zdravý životní styl

V poslední době roste trend veganství a zdravého životního stylu. Stále více lidí se vzdává masa i ostatních živočišných produktů. V této souvislosti pak vznikají různé komunity, které chtějí šířit myšlenku veganství mezi ostatní.

Ani náš region není výjimkou, a tak se v pondělí 6. listopadu 2018 uskutečnil v havířovské restauraci Vegan House sraz veganských aktivistů. Facebooková událost lákala na setkání s ostravskými aktivisty, kteří se zabývají otázkou ochrany zvířat ve všech oblastech.

Po páté hodině večerní u jednoho stolu seděla skupina přibližně dvaceti nadšenců všech věkových kategorií, aby probrala otázku svého životního postoje se stejně naladěnými lidmi. Většina přítomných na setkání přišla cíleně, našlo se ale i pár jedinců, kteří se původně ve Vegan House zastavili jen na večeři. Myšlenka možnosti se nějak angažovat, je však zaujala natolik, že se rozhodli zůstat a vyslechnout si, co mají organizátoři na srdci.

Počáteční monolog pořadatelů se s uplynulými minutami nepozorovaně proměnil v diskuzi, kde se ke slovu dostali i ti nejbázlivější. Všichni zúčastněni probírali možnosti, jak zaujmout širokou veřejnost a způsoby, jak ji informovat o svém pohledu na svět.

Celé setkání trvalo přibližně dvě hodiny, během nichž byla navržena spousta možností. Pro ty z vás, kteří se vyhýbáte jakýmkoliv protestům a davovým akcím, se komunita snaží zorganizovat méně kontroverzní události. V plánu jsou ochutnávky veganských jídel nebo různé semináře či přednášky, na kterých se můžete například dozvědět, jak je to vlastně s testováním kosmetiky na zvířatech v Evropské unii.

Šárka Haratyková